top of page

STREFA KLIENTA:

Pierwsza wizyta ma charakter diagnostyczno - terapeutyczny. Terapeuta, bez względu na diagnozę postawioną przez lekarza, w czasie spotkania uzyskuje niezbędne informacje potrzebne w procesie programowania rehabilitacji czy treningu. 

 

Przed pierwszą wizytą proszę pamiętać o zabraniu ze sobą:

 

  • dokumentu potwierdzającego tożsamość

  • dokumentacji medycznej

  • obuwia na zmianę, najlepiej sportowego, wygodnego i swobodnego stroju, np. dres, spodenki i koszulka. Takiego, który nie będzie ograniczał ruchów podczas terapii.

  • Niezbędny jest również uśmiech i dobry humor - pozwalający na zwiększenie efektu terapeutycznego :) 

 

Kolejne wizyty:

Każda wizyta jest indywidualnie programowana. Dzięki temu powrót do zdrowia jest znacznie szybszy. Nowoczesne podejście do problemu pacjenta tj. leczenie ludzi, nie dolegliwości, pozwala nie tylko na wyeliminowanie bólu, ale i uniemożliwia powrót nieprzyjemnych odczuć związanych z bólem. W przypadku urazów układu ruchu program wizyt zmniejsza negatywne skutki unieruchomienia czy przeciwbólowych nawyków ruchowych. 

 

Na kolejne wizyty Pacjent powinien przygotować się podobnie jak na pierwsze spotkanie. Narzędzia terapeutyczne często będą wymagały prowadzenia terapii na pacjencie w samej bieliźnie. 

 

Przygotowując się na następną wizytę, również proszę nie zapominać o uśmiechu! :) 

 

Ustalanie i odwoływanie wizyt:

 Klient zobowiązany jest poinformować Rejestrację "THERAPY ZONE" o rezygnacji z wizyty z co najmniej trzygodzinnym wyprzedzeniem. 

Wizytę nieodwołaną uznaje się za wykorzystaną, co wiąże się z odjęciem wejścia z karnetu. 

 Jak czerpać jak najwięcej korzyści z terapii?

1. Pij wodę przed i po masażu/terapii.

 

2. Rozmawiaj z terapeutą o twoich problemach zdrowotnych i preferencjach.

 

3. Nie zatrzymuj na sobie zbyt wiele bielizny, bedziesz nakryty recznikami.

 

4. Przestań myśleć. Zrelaksuj się przez oddychanie, możesz próbować jogicznych technik wizualizacji.

 

5.  Podczas masażu zrelaksuj ciało, nie pomagaj terapaucie w żaden sposób - to tylko utrudnia mu pracę i musi on pracować ciężej.

 

6. Skoncentruj się na głębokim i rytmicznym oddychaniu, gdy boli. Możesz również użyć technik wizualizacji, np wyobraź sobie, że z każdym oddechem, twój ból opuszcza twoje ciało wraz z powietrzem.

 

7. Nie rozmawiaj w czasie masażu, bo to angażuje twoją świadomość. Natomiast komunikuj sie z terapeutą, gdy coś boli, jest ci zimno czy ciepło lub gdy chcesz skupienia sie terapeuty na jakimś problemie.

 

8. Po terapii powoli wracaj do rzeczywistości. Nie zeskakuj ze stołu, jak tylko terapeuta opuści gabinet. Pozwól sobie na minutę wczucia się w swoje nowe, zrelaksowane ciało. Wstawaj powoli. Sącz wodę ze szklanki pozostawionej dla ciebie przez terapeutę, wypij ją całą. Dopiero wtedy zacznij się ubierać.

 

9. Pij jeszcze więcej wody - im więcej wypijesz, tym lepszy bedzie efekt masażu. Więc nie żałuj sobie.

 

10. Rozluźnij się. Pomóż sobie utrzymać korzyści z terapii, jak najdłużej. Pamiętaj o głębokim oddychaniu, gdy nadchodzi stres czy ból. Zaplanuj relaksujący wieczór, zjedz lekkostrawną kolację. Wymocz się w wannie z solą. Śpij długo.

 

Życzę tylko udanych terapii

      - Therapy Zone

bottom of page